Εκπαιδευτικό Ιστολόγιο/Νέα Ιστοσελίδα

Σας ενημερώνουμε, ότι έπειτα από τεχνικό πρόβλημα που είχε δημιουργηθεί στην παρούσα ιστοσελίδα, δημιουργήθηκε από τη Διεύθυνση του σχολείου νέα ιστοσελίδα για να διασφαλιστεί η εύρυθμη λειτουργία της ψηφιακής ενημέρωσης μέσω ιστοχώρου. Η νέα ιστοσελίδα είναι λιγότερο ευάλωτη σε κακόβουλες ενέργειες γιατί ασφαλίζεται απευθείας μέσω του Πανελληνίου σχολικού δικτύου.

Η δομή που ήταν υπεύθυνη για την αποκατάσταση της παλιάς ιστοσελίδας (Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας) , κατάφερε να ανακτήσει το περιεχόμενο με αποτέλεσμα τώρα να λειτουργεί κανονικά.

Το δημοτικό σχολείο της Ίου εξυπηρετείται από τη νέα ιστοσελίδα, διατηρεί την παλιά για το αρχείο των προηγούμενων ετών και βέβαια αν απαιτηθεί είναι διαθέσιμη να ξαναχρησιμοποιηθεί.

Συνεπώς, θα εισέρχεστε για ενημέρωση πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο.

Δημοτικό Σχολείο Ίου | Εκπαιδευτικό Ιστολόγιο (sch.gr)

Φώτιος Γαληνίκης