Αρχεία ανά ημέρα: 9 Σεπτεμβρίου 2020

Συμβουλές για γονείς και εκπαιδευτικούς Να παραμένετε ήρεμοι και καθησυχαστικοί απέναντι στα παιδιά,λειτουργώντας ως πρότυπο συμπεριφοράς για αυτά. Να ακούτε και να συζητάτε μαζί τους, ενθαρρύνοντάς τα ναμοιραστούν μαζί σας τις σκέψεις και τα συναισθήματά τους, τόσοτα ευχάριστα όσο και … Συνέχεια

Δημοσιεύθηκε στη Σχολικά Έτη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πώς θα πρέπει να μιλάω σε παιδιά και έφηβους για τον ιό (SARS-CoV-2) που προκαλεί τη νόσο COVID-19.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ-Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε!

Προστατέψτε το παιδί σας, την οικογένειά σας και το σχολείο.Ενθαρρύνετε τα παιδιά να παίρνουν μέτρα προφύλαξης από τον ιό (SARSCoV-2) που προκαλεί τη νόσο COVID-19 και να εφαρμόζουν τους κανόνεςυγιεινής: Να φορούν προστατευτική μάσκα σε εσωτερικούς χώρους καθώς καισε εξωτερικούς … Συνέχεια

Δημοσιεύθηκε στη Σχολικά Έτη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ-Λίστα με όσα δεν πρέπει να ξεχνάτε!

Δημοσιεύθηκε στη Σχολικά Έτη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Λειτουργία των εκπαιδευτικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης κατά την έναρξη του σχολικού έτους 2020 – 2021 και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 κατά τη λειτουργία τους.

ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ SARS–CoV-2 (COVID-19) ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Δημοσιεύθηκε στη Σχολικά Έτη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ SARS–CoV-2 (COVID-19) ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ