δραστηριότητες λήξης σχολικού έτους

Το διδακτικό έτος 2012-2013 έληξε. Τα μαθήματα τελείωσαν. Οι καλοκαιρινές διακοπές για τους μαθητές & τις μαθήτριες ξεκίνησαν! (Το γραφείο του σχολείου θα παραμείνει ανοικτό μέχρι την Παρασκευή 21 Ιουνίου.)

Την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2013 οι Δ΄ & ΣΤ΄ τάξεις παρουσίασαν τις παραστάσεις τους στις υπόλοιπες τάξεις και στη συνέχεια οι γονείς παρέλαβαν τους τίτλους σπουδών & προόδου.

Την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2013 το πρωί η Α΄ τάξη παρουσίασε θεατρικό σχετικό με τα έθιμα του γάμου και της κούνιας στη Νιο στα πλαίσια προγράμματος ιστορίας της Ίου, η Γ΄ τάξη έκανε έκθεση κατασκευών στα πλαίσια περιβαλλοντικού προγράμματος & παρουσίασε στις μικρότερες τάξεις τραγούδια-παιχνίδια που έμαθε στο μάθημα των αγγλικών, ενώ το απόγευμα οι Δ΄ & ΣΤ΄τάξεις παρουσίασαν στους γονείς παραστάσεις τις οποίες ετοίμασαν για τη λήξη του σχολικού έτους.

(περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες σύντομα)