ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

Ενημερώνουμε τους Γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Α΄, Ε΄ και ΣΤ΄ Τάξης οτι η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 70 του 1ου ΠΕΚΕΣ Νοτίου Αιγαίου, κα Γιαννούλη Μαριλένα, θα υλοποιήσει 2 διαδικτυακά σεμινάρια.

Το 1ο σεμινάριο θα διεξαχθεί στις 12-11-2020, ημέρα Πέμπτη και ώρα 18:30. Το σεμινάριο απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών  Α΄ Τάξης  και στους/στις  εκπαιδευτικούς του σχολείου  με αναφορά στην κατ’ οίκον μελέτη και τα όρια. Θέμα: «Παιδαγωγικά θέματα που αφορούν την είσοδο των παιδιών στο σχολείο».

Το 2ο Σεμινάριο θα διεξαχθεί στις 13-11-2020, ημέρα Παρασκευή και ώρα 18:30 . Το σεμινάριο απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών  Ε΄, ΣΤ΄ Τάξης  και στους/στις  εκπαιδευτικούς  του σχολείου με θέμα: «Σχέσεις Σχολείου – Γονέων». Σκοπός του σεμιναρίου είναι να εξυπηρετήσει τη βελτίωση  των σχέσεων γονέων- δασκάλων.

Ο σύνδεσμος και για τα δύο σεμινάρια είναι ο ακόλουθος