ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες όπως προσέλθουν την Τετάρτη 18-11-2020 και ώρα 10:00 με 12:00 για να παραλάβουν τα προσωπικά αντικείμενα των παιδιών τους. Δεν θα υπάρξει δυνατότητα για άλλη μέρα και ώρα καθώς αυτό έπρεπε να γίνει αποκλειστικά σήμερα όπως ρητά διευκρινίζεται στο Δελτίο Τύπου του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων που αναρτήθηκε εχθές στην ιστοσελίδα του σχολείου και παραθέτουμε αυτούσιο το απόσπασμα από το έγγραφο παρακάτω.

12. Τι μπορεί να κάνει ένας γονιός αν το παιδί του έχει αφήσει βιβλία και άλλα προσωπικά αντικείμενα στο σχολείο;

Κατ’ εξαίρεση, τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου θα μπορούν γονείς και κηδεμόνες να παραλάβουν βιβλία και προσωπικά αντικείμενα των μαθητών που έχουν τυχόν παραμείνει στις σχολικές μονάδες, κατόπιν συνεννόησης με τις διευθύνσεις των σχολείων και με τρόπο ώστε να τηρούνται πλήρως τα μέτρα πρόληψης και αποφυγής συνωστισμού. Για τη συγκεκριμένη μετακίνηση, όσοι παραλάβουν τα αντικείμενα από το σχολείο θα πρέπει να στείλουν μήνυμα με τον αριθμό 4 στο 13033.