Α΄ κύκλος διαδικτυακών συναντήσεων ΚΕΣΥ Νάξου με γονείς και εκπαιδευτικούς

Το ΚΕΣΥ Νάξου θα πραγματοποιήσει τον Α΄ κύκλο διαδικτυακών συναντήσεων με τους γονείς και εκπαιδευτικούς των σχολείων της περιοχής αρμοδιότητάς του (Νάξος, Πάρος, Αμοργός, Ίος, Αντίπαρος, Κουφονήσια, Δονούσα, Σχοινούσα, Ηρακλειά, Ανάφη).

Το θέμα των δύο διαδικτυακών συναντήσεων του Α΄ κύκλου είναι: «Από την έγκαιρη ανίχνευση των εκπαιδευτικών – ψυχοκοινωνικών δυσκολιών – αναγκών …στην αξιολόγησή τους από το ΚΕΣΥ» (Δευτέρα 22 Μαρτίου και Τετάρτη 24 Μαρτίου 2021, ώρα έναρξης: 18.30΄). Θα ακολουθήσει και Β΄ κύκλος με θέμα την υποστήριξη των μαθητών και ζητήματα που ενδεχομένως τεθούν από τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς και γονείς.

Η δράση απευθύνεται σε όλους τους εκπαιδευτικούς και όλους τους γονείς, όχι μόνο στους γονείς μαθητών με γνωμάτευση.

Η σύνδεση με την αίθουσα τηλεδιάσκεψης θα γίνει από τη διεύθυνση: