ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Τρίτη 27-10-2020 θα πραγματοποιηθούν τις δύο πρώτες ώρες (8.15 με 9.40) εορταστικές εκδηλώσεις ανά τμήμα και τάξη για την Εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Δυστυχώς λόγω των επιβεβλημένων μέτρων από την πολιτεία για την πανδημία, δεν θα μπορέσουμε να γιορτάσουμε με την λαμπρότητα που θα επιθυμούσαμε την Εθνική επέτειο του ΟΧΙ πραγματοποιώντας την μαθητική παρέλαση.

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα αποχωρήσουν αύριο στις 9.40 από το σχολείο. Καλούνται οι γονείς να βρίσκονται έγκαιρα στην λήξη για να παραλάβουν τα παιδιά τους. Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει την Τρίτη 27-1ο-2020.

Θα ακολουθήσει αυριανή ενημέρωση για την συμμετοχή των μαθητών/τριών στην Δοξολογία και την Επιμνημόσυνη δέηση για την κατάθεση στεφάνων που θα πραγματοποιηθεί την ημέρα της 28ης Οκτωβρίου.

Γαληνίκης Φώτιος