ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΝΗΜΟΣΥΝΗ ΔΕΗΣΗ ΓΙΑ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την 28η Οκτωβρίου 2020 ημέρα Τετάρτη και ώρα 10.00 θα τελεστεί Δοξολογία στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου. Στην Δοξολογία θα παραστούν οι μαθητές που έχουν οριστεί και Εκπαιδευτικοί. Συγκεκριμένα θα παραστούν, ο Σημαιοφόρος του Σχολείου, οι 5 Παραστάτες, ο υπεύθυνος για την κατάθεση στεφάνου, ο Διευθυντής του Σχολείου, ο Δάσκαλος της ΣΤ΄ τάξης και η Δασκάλα του Α1 τμήματος. Δυστυχώς λόγω υγειονομικών μέτρων θα πρέπει να εισέλθει περιορισμένος αριθμός ατόμων στην Εκκλησία.

Μετά την Δοξολογία θα γίνει Επιμνημόσυνη Δέηση στο Μνημείο Ηρώων και κατάθεση στεφάνων. Εκεί επειδή ο χώρος είναι αρκετά μεγάλος μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας αλλά και γονείς, πάντα βέβαια τηρώντας τις υγειονομικές διατάξεις που είναι σε ισχύ.